Dodaj do ulubionych
Załóż konto

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Twoim mieście

Temat: Czy na urlopie macierzynskim moge isc do pracy?

Pytanie zadaje: Gość (08-07-2010 godz.07:20 )

Kategotia: Zasiłki macierzyńskie, Odpowiedzi: 2

Witam, Moja coreczka urodzila sie 28 marca i obecnie przebywam na urlopie macierzynskim czy jest mozliwosc abym teraz poszla do pracy?? I czy musi byc to umowa zlecenie czy moge tez isc na umowe o prace u innego pracodawcy.

Najlepsza odpowiedź

Mama musi wykorzystać po porodzie przynajmniej 14 tygodni urlopu macierzyńskiego, resztę wykorzystuje ubezpieczony ojciec. Po tym czasie może zrezygnować całkowicie z urlopu i zasiłku i pójść do pracy. Praca w trakcie urlopu macierzyńskiego też nie jest zabroniona, np. jeśli prowadzi Pani własną firmę, to może Pani pracować nadal otrzymując zasiłek macierzyński. Zapisy kodeksu pracy oraz innych aktów prawnych nie przewidują zakazu pracy podczas urlopu macierzyńskiego. W tym czasie pracownik powinien wystrzegać się jednak podejmowania pracy konkurencyjnej wobec pracodawcy nawet bez uprzedniego podpisania umowy o zakazie konkurencji na podstawie art. 101(1) k.p.

Odpowiedział: Gość (22-07-2010 godz.14:46 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +81 -45

Odpowiedzi

ja jestem na urlopie macierzynskim od 24 grudnia czy moge podjac prace w innym zakladzie pracy niz jestem zatrudniona?

Odpowiedział: Gość (14-03-2011 godz.16:39 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +116 -158

Dodaj odpowiedź

Zaloguj
Opcje pytania: Zgłoś naruszenie

Słowa kluczowe:

nic

Inni internauci szukali:

W serwisie zaklad-ubezpieczen-spolecznych.pl najczęściej szukano wyrażenia Jaki to okres?. Sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych poruszano najczęściej w kategorii: Renta, oraz wśród słów kluczowych jak: cały etat, edukacja, przerwanie.