Dodaj do ulubionych
Załóż konto

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Twoim mieście

Temat: Emerytura do Niemeic

Pytanie zadaje: Jerzy L. (02-09-2009 godz.13:23 )

Kategotia: Emerytura, Odpowiedzi: 3

Witam. Mieszkam od ponad 20 lat w Niemczech. W przebiegu mojego zatrudnienia w Polsce mam 5 lat dzialalnosci prywatnej. Z zaliczeniem okresow nauki, studiow, pracy w firmach panstwowych (lata 70-te, 80-te) nie ma problemu. Zostaly uwzglednione, przeliczone i doliczone do okresu pracy w Niemczech. Wyglada na to, ze te 5 lat dzialalnosci prywatnej (skladki oplacane w ZUS) nie otrzymam nic. Czy jest mozliwosc otrzymania za ten czas jakiejs, nawet niewielkiej emerytury z Polski? Dzialalnosc prywatna nie jest ujeta w porozumieniu emerytalnym Polska – Niemcy. Czy ma jakies szanse ubieganie sie o zwrot skladek wplaconych do ZUS? Dziekuje z gory za odpowiedz.

Najlepsza odpowiedź

Niestety takie sprawy są rozpatrywane indywidualnie. Proponuję udać się z tą sprawą bezpośrednio do oddziału ZUS.

Odpowiedział: Andrzej_ (23-11-2009 godz.18:45 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +99 -86

Odpowiedzi

czy polka ktora wyszla zamaz w Niemczech i mieszka tam juz od15 lat ,moze pobierac w Polsce emerytue po mezu?takich kobiet jest duzo.

Odpowiedział: Gość (08-02-2010 godz.22:44 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +61 -62

WITAM KOMORNIK UMORZYŁ SCIĄGALNOŚĆ ZADŁUZENIA JEDNAK ZUS CHORZÓW PRZEKAZUJE NADAL CZEŚĆ MOJEJ EMERYTURY POMIMO IŻ JESTEM W POSIADANIU PISMA OD KOMORNIKA O OMURZENIU I PISMA WYSŁANEGO Z ZUSU ŻE NADAL BEDZIE MI ODTRĄCANE ZADŁUZENIE I PRZEKAZYWANE KOMORNIKOWI JAK TO JEST

Odpowiedział: Gość (09-12-2009 godz.10:59 )

Czy odpowiedź jest pomocna? +75 -83

Dodaj odpowiedź

Zaloguj
Opcje pytania: Zgłoś naruszenie

Słowa kluczowe:

składki zus

Inni internauci szukali:

W serwisie zaklad-ubezpieczen-spolecznych.pl najczęściej szukano wyrażenia Prośba o pilną pomoc.. Sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych poruszano najczęściej w kategorii: Zasiłki chorobowe, oraz wśród słów kluczowych jak: firma, mąż, anglia.